Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /data/9/f/9fd5c483-d723-4e1a-a2d0-4ed8a7af7d31/medialnavychova.sk/web/wp-content/themes/Zephyr/framework/templates/blog/single-post.php on line 56
Projekt Ovce.sk, ktorý upozorňuje prostredníctvom kreslených rozprávok na bezpečné používanie internetu, mobilov a nových technológií, sa dostal medzi najlepšie projekty v celosvetovej súťaži Smart Content for Smart People (Múdry obsah pre múdrych ľudí). Momentálne sa projekt nachádza vo svojej kategórii „e-Inclusion & Empowerment“ na prvom mieste a ešte stále sa zaň dá hlasovať kliknutím na 5 hviezdičiek na webovej stránke súťaže.
Celkove porota vyberala zo 160 projektov z celého sveta, do užšieho hlasovania sa však dostalo len 40. Víťazov jednotlivých kategórií vyhlásia počas súťaže The World Summit Award, ktorá sa bude konať od 23. – 26. októbra na Srí Lanke.
Portál OVCE.sk vznikol z iniciatívy eSlovensko o.z. ako súčasť projektov Zodpovedne.sk, Pomoc.sk a Stopline.sk. Spustil sa 8. októbra 2009 v slovenskej verzii a vo verzii pre národnostné menšiny žijúcich na Slovensku (maďarská, rómska). Postupne sa dopĺňal o poučný, hravý obsah a 8. februára 2011 sa rozšíril na medzinárodnú úroveň. Prvé multijazyčné verzie sú nemčina (Rakúsko, Nemecko, Švajčiarsko, Luxemburg, Belgicko), slovinčina (Slovinsko), maďarčina (Slovensko, Maďarsko), rómčina (Slovensko, Maďarsko), posunkový jazyk (Slovensko), slovenčina s anglickými titulkami (Anglicko, Írsko, Cyprus, Malta). Portál je vytvorený aj pre zrakovo postihnutých občanov akceptuje vo svojich pravidlách aj iné znevýhodnené skupiny užívateľov (napr.: užívateľov s telesným postihnutím, užívateľov s alternatívnymi zobrazovacími zariadeniami).
Združenie eSlovensko je partnerom medzinárodného centra IMEC a Fakulty masmediálnej komunikácie v Trnave na výskumnom projekte s názvom „Implementácia kvantitatívnych a kvalitatívnych výskumných stratégií monitorovania a evaluácie úrovne mediálnej gramotnosti v Slovenskej republike“. Ide o prvý projekt, ktorý je zameraný na komplexný výskum mediálnej gramotnosti v podmienkach SR.
Zdroj: ovce. sk a www.wsis-award.org