Viac ako 700 základných škôl a osemročných gymnázií sa zaregistrovalo do projektu Expedícia Fenomény sveta od neziskovej organizácie EDULAB. Projekt je zameraný na medzipredmetovú výučbu. Využíva inovatívne vzdelávacie postupy a materiály, vrátane interaktívnych lekcií a vzdelávacích videí od britskej televízie BBC. Vzdelávacie materiály tvorí kombinácia tlačených materiálov a online zdrojov, ktoré autorsky pripravili skúsení slovenskí pedagógovia. Na hodinách môžu vznikať zážitkové vzdelávacie situácie, kde sa ťažisko aktivít prenáša na žiaka alebo tím žiakov.
V projekte sú využívané obľúbené vzdelávacie metódy, ako napríklad rolové hry, bádateľské aktivity, rovesnícke vzdelávanie, gamifikácia (vzdelávanie pomocou hier), dramatizácia a podobne. Vzdelávací koncept je v projekte postavený tak, aby žiaci na hodinách prežívali pomyselnú vzdelávaciu expedíciu, ktorá je skôr dobrodružnou cestou za poznaním, než nudným učením. V projekte by sa mali využívať digitálne technológie, mobily či tablety, pretože tím autorov ich využitie vo výučbe považuje za samozrejmosť. Sú presvedčení, že patria do školy rovnako, ako do každodenného života.
Školy, ktoré sa do projektu zapoja, majú bezplatne na výber jeden z 5 balíkov materiálov s medzipredmetovými témami: voda, slnko, vzduch, kultúra a komunikácia. Každý z nich obsahuje kompletnú metodickú podporu pre učiteľa, prístup k interaktívnym aktivitám, ako aj k špičkovým videám od britskej televízie BBC. Školy sa do projektu môžu stále zaregistrovať, a to až do 30. novembra 2018.
Partnermi projektu Expedícia Fenomény sveta sú okrem Tatra banky a Panta Rhei aj BUBO, Snowparadise, Sony, NAY a Huawei.
Zdroj a foto: TASR
lb