Relácia RTVS Školský klub bude od budúceho týždňa rozšírená časovo aj obsahovo. Od pondelka 30. marca do 3. apríla bude mať Školský klub dvojnásobné trvanie a prinesie aktivity aj pre žiakov 2. stupňa. Dvojka bude reláciu vysielať od 9:15 do 10:45. Uvažuje sa o jeho pokračovaní až do Veľkej noci.
Školský klub bude rozdelený do troch blokov pre 1. a 2. ročník, 3. a 4. ročník a 5. až 7. ročník. Jeden vysielací týždeň je organizovaný ako jeden školský deň. V pondelok bude o prírodovedných predmetoch, v utorok o informatike, v stredu o matematike, vo štvrtok sa bude venovať spoločenskovedným predmetom a v piatok sa zameria na slovenčinu a literatúru. Celý koncept je postavený na prepájaní predmetov a ročníkov, aby aj súrodenci doma mohli spolupracovať a objavovať učivo. Relácia ukazuje moderný spôsob výučby, ktorý deťom hravou formou pomáha, aby sami objavovali poznatky, boli zvedavé, pýtali sa a hľadali odpovede. Počas vysielania zadávajú učitelia deťom rôzne úlohy, ktoré im môžu poslať elektronicky na skolskyklub@rtvs.sk .
Zdroj: RTVS, 2020
„RTVS sa pre pokračovanie Školského klubu rozhodla na základe výborných ohlasov a reakcií na sociálnych sieťach. Každý deň nám prichádza okolo 500 emailov od detí s ich vypracovanými úlohami, ktoré reagujú na výzvy z relácie.“ hovorí šéfdramaturg detskej tvorby RTVS Vladimír Balko.
Obsahovú, metodickú a organizačnú podporu Školskému klubu zabezpečuje vzdelávacia nezisková organizácia Indícia. Učitelia sú z viacerých základných škôl z rôznych slovenských miest. Reláciou Školský klub bude naďalej sprevádzať jeden z moderátorov – Adela Mojžišová, Ondrej Lenárth a Martina Slobodová, ktorých deti poznajú z programu RTVS Smajlíkovci. V štúdiu budú dvaja učitelia a k nim pribudne jeden metodik. „Ten najmä rodičom vysvetlí, na čo sa jednotlivé úlohy zameriavajú a aké zručnosti rozvíjajú. Veríme, že takéto vysvetlenie pomôže divákom lepšie pochopiť spôsob koncipovania úloh a dá im tipy, ako s deťmi doma pracovať. Našou snahou je dávať podnety na činnosti či už doma alebo aj pre učiteľov v on-line prostredí, ktoré väčšina škôl poskytuje pre svojich žiakov,“ priblížil Peter Halák, riaditeľ neziskovej organizácie Indícia.
Zdroj: RTVS